دریاچه شورابیل اردبیل
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

دریاچه شورابیل اردبیل یکی از دریاچه های اردبیل می باشد که در ۲ کیلومتری جنوب شرقی اردبیل به طرف خلخال قرار گرفته. این دریاچه یکی از جاذبه‌های طبیعی اردبیل می‌باشد که نتایج مطالعات زمین‌شناختی نشان می‌دهد که قدمت این دریاچه قدیمی‌تر از دریاچه ارومیه است. مساحت دریاچه شورابیل اردبیل حدود ۱۵ هکتار می باشد.

دریاچه شورابیل درحریم شهری اردبیل قراردارد و شهرکهای کوثر، مهر، راه و ترابری، دادگستری، ولیعصر و دانشگاههای محقق اردبیلی، پیام نور، علوم پزشکی و نمایشگاه بین المللی اردبیل درحاشیه این دریاچه قرارگرفته اند.

شورابیل تنها دریاچه طبیعی داخل شهری در ایران می‌باشد. این دریاچه در گذشته بسیار شور بوده است، ولی امروزه با افزودن آب شیرین به آن از شوری آن کاسته شده به‌طوری که نوعی ماهی قزل آلا در آن پرورش داده می‌شود و گستردگی آن به ۱۸۰ هکتار افزایش یافته است.

به خاطر این ویژگی اش مورد توجه مردم و مسئولان شهر می باشد. دریاچه شورابیل این دریاچه دارای امکانات تفریحی، ورزشی و فرهنگی بسیاری است از جمله اسکله قایقرانی، دو میدانی، دوچرخه سواری، باغ وحش، هتل های مجهز و زیبا، گنجینه تاریخ طبیعی، نمایشگاه بین‌المللی و بازارچه صنایع دستی، مجموعه شهر بازی، رستوران در وسط دریاچه و…که می تواند مورد استفاده گردشگران قرار گیرد.این مجموعه ،مجتمع تفریحی کوثر نامیده شده است. عمق دریاچه شورابیل اردبیل متوسط ۲۰ متر می باشد

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)