روستای تاریخی کندوان

روستای تاریخی کندوان یکی از روستاهای تاریخی آذربایجان شرقی و شهرستان اسکو می باشد. این روستا یکی از جاذبه‌های گردشگری ایران به خاطر ساخت خانه های به شکل کندوی عسل در دل کوه می باشد. تعدادی از باستان شناسان این روستا را متعلق به دوره های پیش از اسلام می دانند.

علت به وجود آمدن یک چنین پدیده ای نادر فعل و انفعالات آتشفشانی کوههای سهند می باشد به طوری که توده ها و گدازه های مذاب آتشفشانی، با کمک باد، برف و باران طی چندین هزاران سال پدید آمده است.

کندوان یکی از سه روستای صخره‌ای جهان است و در بین این سه تنها کندوان است که دارای ۱۱۷ خانواده می باشد. خانه های روستا در توده‌های مخروطی و هرمی شکل صخره‌ها شکل گرفته است و از تنور، اتاق ها که خود شامل نشیمن، صندوق خانه، آشپزخانه و… می باشد تشکیل شده است. از ویژگی های کندوان آب معدنی گوارایی است که از دل یکی از تپه های آن خارج می شود که بسیار معروف می باشد و به درمان بیماری های کلیوی خیلی کمک می کند.

روستای تاریخی کندوان از بی نظیر ترین آثار در ایران و حتی جهان می باشد که توانسته خیل عظیمی از گردشگران داخلی و خارجی را به سوی خود جذب کند به گونه ای که سالانه ۳۰۰۰۰۰ گردشگر میهمان آن هستند.

روستای تاریخی کندوان

روستای تاریخی کندوان

روستای تاریخی کندوان

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)