غار بیمار آب مشهد

غار بیمار آب یکی از نقاط دیدنی اما کمتر شناخته شده است که در حوالی مشهد و در ۶ کیلومتری روستای کوشک آباد قرار گرفته است. غار بیمارآب در بلندی قرار گرفته و آب فراوانی در کف آن جریان دارد. دهانه ی ورودی غار بصورت یک دهلیز به طول ۳ متر است که در انتهای آن یک چاه عمودی به عمق ۱۵ متر وجود دارد.

انتهای چاه یک دالان باریک به طول ۵ متر و به شکل V است که عرض آن در پایین حدود یک متر است و به طرف سقف غار عرض آن افزایش می‌یابد. پس از طی دالان، یک تالار به طول ۴ و عرض ۳ متر وجود دارد که کف آن را آب فرا گرفته است و حوضچه نسبتا عمیقی را به وجود آورده است.

ساکنین محلی چون از آب غار بیمارآب جهت معالجه حیوانات اهلی استفاده می‌کنند، به احتمال زیاد این نام را بر آن نهاده‌اند. محلی ها هرچند وقت یکبار به دهانه غار می آیند و از بالای چاه سطلی را با طناب پلاستیکی به پایین می اندازند و مقداری آب بالا می کشند و این آب را بدون اینکه بر زمین بگذارند مستقیما به محل نگهداری گوسفندانشان می برند . آنها معتقدند که اگر ظرف حاوی آب بر روی زمین گذاشته شود ، خاصیت درمانی آب از بین می رود ! این آب را داخل آبشخور گوسفندانی که مریضی زردی دارند ریخته و یا بر روی پوستشان می پاشند تا شفا پیدا کنند.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)