قله هفت خوان کرج

قله زیبا و با شکوه هفت خوان واقع در جاده چالوس به فاصله ۴۰ کیلومتری کرج قرار دارد. این قله همان طور که از نامش پیداست نوید صعودی مشکل و طاقت فرسا را به کوهنوردان می دهد. مسیر های پنج گانه ای برای دسترسی به این قله وجود دارد که مسیر شمالی کوتاهترین مسیر به قله و مسیر جنوب شرقی طولانی ترین مسیر صعود می باشند.

مسیر شمالی: مبدا صعود دره آزادبر واقع در جاده چالوس نرسیده به گچسر است. دره آزادبر در سمت چپ جاده قرار دارد که پس از پشت سر گذاشتن روستای کهنه ده و غار یخ مراد و رد شدن از دو راهی روستای آزادبر به آنجا می رسیم. قله با شیب تندی تا کف دره ادامه پیدا می کند که برای صعود به قله می بایست پس از رد شدن از رودخانه مسیر را از روی یال به طرف بالا ادامه داد. پس از طی ۴ ساعت و پشت سر گذاشتن قله فرعی می توان به قله اصلی رسید.
مسیر جنوب شرقی:
مبدا صعود روستای سپه‌سالار واقع در جاده چالوس و بعد از پل خواب و نرسیده به آسارا است. پس از رسیدن به روستا مسیر به طرف امامزاده که در سمت چپ قرار دارد ادامه می یابد، بعد از چندی باغ‌های روستا را پشت سر گذاشته و از زیر صخره های روبرو از راه مشخص مالرو به طرف بالا ادامه می یابد.در دره پهنی به اول یال که در جهت شرقی به غربی کشیده شده است می رسیم.  از روستا تا اول یال حدود ۳ ساعت طول می کشد و از اول یال تا گردنه خرگوش زمان صعود ۲ ساعت است، از آنجا ادامه راه طبق صعود مسیر جنوبی می‌باشد.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)