موزه تاریخ طبیعی زنجان
[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

 موزه تاریخ طبیعی زنجان یکی از موزه های زنجان است که در میدان جهاد این شهر واقع شده است. این موزه در سال ۱۳۷۷ در فضایی به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع و ۸۰۰ متر مربع زیر بنا در پارک جنگلی ارم افتتاح شده است.
این موزه از مکان­ های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی، تحقیقاتی و نمایشگاهی می­ باشد که هدف بهره برداری آن شناساندن بیشتر زیست­ بوم­ های مختلف و گونه ­های حیات وحش و پوشش گیاهی منطقه به مردم می باشد.
این مجموعه‌ انواع نمونه‌ های جانوری، گیاهی، سنگ‌ها، سنگواره‌ ها و همچنین انواع حیوانات تاکسیدرمی شده استان و بعضی از نقاط کشورمان را به نمایش می گذارد.
موزه دارای بیش از ۵۸ نمونه از پستانداران، ۱۰۳ نمونه از پرندگان، ۲۶ نمونه از خزندگان، ۱۷ نمونه انواع ماهیان و ۱۲۰ نمونه از حشرات مختلف می باشد و همچنین در آن نمونه‌ های نادر گیاهی، جانوری و کانی استان زنجان جمع‌ آوری شده و نشان دهنده اکوسیستم استان می باشد.
از گونه‌های موجود نیز ۱۵ گونه گیاهی، ۳۸ گونه فسیل بی‌ مهرگان، بیش از ۳۰ گونه فسیل گیاهان، ۷۶ گونه سنگ و کانی، ۱۹ گونه اسکلت و بالغ بر ۵۵ گونه از سایر بندپایان در موزه تاریخ طبیعی به معرض دید بازدید کنندگان قرار گرفته است. ساعت کاری آن نیز همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۲ صبح و ۱۶ تا ۲۰ عصر می باشد.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)