پارک طبیعی هفت حوض مشهد
[تعداد: 3    میانگین: 3.3/5]

پارک هفت حوض مشهد یکی از جاهای دیدنی مشهد و یکی از معدود جاذبه‌های طبیعی می باشد که در هفت کیلومتری مشهد و در دل کوه‌های خلج واقع گردیده است. البته برای رسیدن به هفت حوض باید حدود دو کیلومتر را پیاده طی کرد. وجه تسمیه هفت حوض مشهد به دلیل حوضچه‌های طبیعی است که در طی سال‌ها و قرون متمادی با وجود ریزش آب از ارتفاع و نوع کانی ایجاد شده است، به طوری که اولین حوضچه یک استخر کوچک بوده که سرریز آب از آن به دومین حوضچه منتقل گردیده و این روند تا هفت حوض ادامه می‌یابد. فاصله حوضچه‌ها از ابتدا تا انتهای مسیر ۱۶۹۰ متر می‌باشد
سنگ های هفت حوض صاف وصیقلی است، به همین دلیل باید جانب احتیاط را پس از ورود به منطقه رعایت کرد.

شهرداری مشهد حدود ده سال است که اجرای برنامه هایی را برای ساماندهی و تأمین یک سری نیازهای اولیه در این بوستان آغاز کرده است و در سال ۱۳۸۷ با اقداماتی که صورت گرفت منطقه بکر و طبیعی هفت حوض به عنوان یکی از سه منطقه ملی نمونه گردشگری شهر مشهد شناخته شد. در این راستا بولوار ورودی به طول حدود ۲کیلومتر احداث و درختکاری در سطح ۳۰ هکتار انجام شد.

این منطقه به نوعی بکر و دست نخورده باقی مانده است سکوت عجیب و دل نشینی در آن حکمفرماست و جریان آب و صدای آب، آرامش عجیبی به بازدیدکنندگان هدیه می کند.

برای ورود به هفت حوض باید ابتدا وارد شهرک سیدی مشهد شوید و سپس وارد جاده خلج شوید، پس از ۳ کیلومتر طی کردن جاده خلج به یک دوراهی می رسید که باید به سمت چپ بروید تا به یک میدان برسید، پس از رسید به میدان باید اتومبیل خود را پارک کنید، و برای رسیدن به دره هفت حوض باید حدود دو کیلومتر پیاده روی کنید. بهترین زمان سفر در روز به هفت حوض، بین طلوع آفتاب و غروب می باشد و همان طور که گفته شد، به دلیل سنگ های صاف و صیقلی در طی مسیر باید جانب احتیاط را رعایت کنید و حدالمقدور از وسایل ایمیل و کوهنوردی کمک بگیرید.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)