پارک مطهری کرمان
[تعداد: 2    میانگین: 3.5/5]

پارک مطهری کرمان یکی از پارک های کرمان است که در خیابان مطهری این شهر واقع شده است. این پارک در سال ۱۳۵۷ در فضایی به مساحت ۷۴۲۷۶ مترمربع به بهره برداری رسیده است.
از فضای پارک ۱۱۵۶۵ مترمربع آن متعلق به فضای سبز می باشد و در آن گیاهان و درختان مختلفی از جمله گل اطلسی، رزماری، کاج و سرو خودمایی می کند. این مجموعه در سال ۱۳۷۹ مورد بازسازی قرار گرفت و تدابیر جدیدی از جمله تاسیس موزه‌ی حیات طبیعی و آکواریوم در آن صورت گرفت.
از امکانات رفاهی آن می توان به سکوی اقامتی، مبلمان پارکی، تابلوی شارژ تلفن همراه، نمازخانه باغ پرندگان، موزه‌ی حیات طبیعی، آکواریوم، دریاچه‌ی مصنوعی، دکه‌ مواد غذایی، دو حمام و سه سرویس بهداشتی اشاره کرد. وسایل بازی پارک شامل زمین اسکیت، میز تنیس، تاب و سرسره، استخر توپ، مجموعه‌ بادی، تاب زنجیری، ترن هوایی، صندلی پرنده، مرکز بازی های رایانه ای و ماشین سواری می باشد.
مساحت مجموعه‌ی موزه‌ی حیات طبیعی و آکواریوم، حدود ۱۵۰۰ مترمربع است و از دیگر امکاناتی که فراهم می کند وجود ۱۲ ویترین با ۱۶ مار سمی و غیرسمی از جمله مار بوآ، جعفری و شتری و هم‌چنین قرار گرفتن حوضچه‌ی کوچک با دو تمساح در قسمتی از آن می باشد.
موزه‌ی حیات طبیعی که بخش دیگری از این مجموعه‌ است از ۲۵۰ حیوان تاکسی‌ درمی شده از جمله انواع پرندگان، ماهی‌ها و حیوانات شامل گرگ، گربه‌ی وحشی، آهو، بز، قوچ، میمون، تمساح، اسب، الاغ، مرغ، طاووس و خروس تشکیل شده است.
هم‌چنین پارک با دارا بودن قسمتی به نام دهکده‌ی سبز که به آن مرکز مشاوره‌ی سبز نیز گفته می‌شود، همه روزه افراد کارشناس و مهندس کشاورزی در این مکان مستقر می‌کند و به کسانی که علاقه مند به تولید، نگه‌داری و پرورش انواع گل و گیاه و درختان باشند مشاوره می‌دهند.

نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظر کاربران

  1. هنوز هیچ نظری در مورد این مکان ثبت نشده است، شما اولین نفر باشید، این گوی و این میدان :)