پارک های استان فارس

در شرق شهرستان نی ریز و در مرز استان فارس و کرمان منطقه ای به نام پارک ملی قطرویه وجود دارد. این پارک که در ضلع غربی منطقه حفاظت شده بهرام گور قرار گرفته در سال ۱۳۸۶ به منظور محافظت از گونه در خطر انقراض گورخر ایرانی ساخته شد. مساحت این پارک ۳۱,۸۱۵ هکتار می…

بوستان خلدبرین یکی از باغ‌های شیراز می باشد که تبدیل به پارک شده است. این بوستان یکی از زیباترین بوستان‌های شیراز است و در چهار راه خلدبرین در کنار شورای اسلامی شهر شیراز قرار دارد.

پارک استهبان در جنوب شهرستان استهبان واقع شده است.پارک جنگلی استهبان بر دامنه کوه تودج و منطقه‌ای با پوشش جنگلی، مرکب از درختان انگور، بادام، پسته و انجیر وجود دارد، که از جاذبه‌های زیبای طبیعی این شهرستان به شمار می‌رود. در این پارک چشمه ای وجود داره که با سرازیر شدن از دامنه کوه، آبشار…

پارک جنگلی امام‌زاده سید حسین در شهرستان کازرون در استان فارس واقع است.این منطقه حفاظت شده در ۲۵ کیلومتری شمال شهر کازرون قرار دارد. چشمه سرآب شیرین این امام زاده و پوشش مناسب و جنگلی آن این منطقه را تبدیل به فضایی دلنشین برای گردشگران کرده است.

 یکی از جاذبه های گردشگری شهر شیراز پارک قلعه بندر می باشد. این پارک زیبا که زیبایی خاصی به شهر شیراز بخشیده است ،دارای ۱۰ هکتار مساحت می باشد و از بزرگ ترین پارک های شهر شیراز به حساب می آید. قلعه بندر یکی از پارک های شیراز است که در منطقه سعدی قرار دارد.به…

پارک ملی بمو از پارک‌های ملی ایران در استان فارس است. پارک ملی بمو سومین پارک ملی حفاظت شده بعد از پاک گلستان و ارومیه است.وجود گونه‌های مختلف حیات وحش شامل پستانداران و پرندگان، چشم‌اندازهای بدیع طبیعی و آثار تاریخی موجود در پارک ملی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود. این پارک که نامش را…

پارک کوهپایه ای شیراز یکی از پارک های شیراز می باشد که در خیابان دروازه قرآن شیراز قرار گرفته است. این پارک شامل محوطه است که دور تا دور آن غرفه های نارنجی رنگی قرار دارد. این باغ به یک کوه متصل است که شما از پایین باغ تا گهواره دید  مسیر پله نوردی دارد.

پارک قوری شیراز یکی از پارک های شهر شیراز می باشد که در بلوار پاسداران شیراز قرار گرفته است. این پارک مناسب کودکان می باشد. مساحت پارک کودک شیراز حدود ۱۲۰۰۰ متر مربع می باشد.

پارک ارغوان شیراز یکی از پارک های شهر شیراز می باشد که در بلوار جانبازان شهر شیراز قرار گرفته است.

پارک انقلاب شیراز یکی از پارک های شهر شیراز می باشد که در منطقه ۲ شهر شیراز قرار گرفته است.

پارک گلها شیراز یکی از پارک های شهر شیراز می باشد که در خیابان گلهای شیراز واقع شده است. این پارک دارای فضای سبز و سرویش بهداشتی می باشد.

پارک بعثت شیراز یکی از پارک های زیبای شهر شیراز می باشد که در بلوار بعثت شیراز واقع شده است. این پارک در سال ۱۳۸۵ تاسیس شده و به تازگی به وسیله شهرداری بازسازی شده است. این پارک با وسعتی بیش از ۱ هکتار دارای فضای سبز و آبنمایی زیبا می باشد.

پارک مروارید شیراز یکی از پارک های متفاوت شیراز می باشد که در بلوار دلاوران شیراز قرار گرفته است. این پارک که پارک ترافیکی نیز می باشد رویکردی آموزشی دارد و جهت آموزش قوانین راهنمایی و رانندگی به کودکان تاسیس شده است.

پارک ایرانی شیراز یکی از پارک های شهر شیراز می باشد که در خیابان امام خمینی شیراز واقع شده و دارای امکاناتی نظیر فضای سبز و سرویس بهداشتی می باشد.