جاذبه های طبیعی نیشابور

در روستای بوژان آبشار زیبایی وجود دارد که از ارتفاعات پیرامون روستا سرازیر می‌شود و طبیعت سرسبز اطراف آبشار با گل و درختچه‌های فراوان زیبایی خاصی یافته است. در مسیر رودخانه بوژان آبشارهای کوچک و بزرگ دیگری نیز وجود دارند که برزیبایی آن می‌افزاید.

آبشار دررود یکی از جاذبه های طبیعی شهرستان نیشابور است. از مناطق گردشگری دررود می توان به آبشار زیبای آن، مهمانسرای دررود، رودخانه دررود و جاده کوهستانی دررود، جاغرق و منطقه سرسبز و مصفای همت آباد و سد خاکی آن اشاره کرد.

این آبشار در شمال روستای باغشن گچ واقع شده است. این آبشار در ارتفاع ۱۷۹۰ متری از سطح دریا قرار گرفته است. آبشار این روستا از میان شکاف کوه از ارتفاع ۲۵ متری به پایین میریزد و مناظر زیبایی ایجاد کرده است. بهترین زمان برای بازدید از آبشار هو نیشابور اواخر اسفند و بهار است و…

این آبشار زیبا در میان دره ای سرسبز به نام باغرود در استان خراسان رضوی قرار گرفته است. آبشار گرینه در شمال این دره ی خوش آب و هوا قرار دارد. در طول این آبشار رویش ریواس بسیار طبیعی بوده و یکی از محصولات این روستا به حساب می آید.

دره هفت غار نیشابور یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری نیشابور می باشد. منطقه ی هفت خان در فصل گرم سال، دارای آب وهوایی معتدل، با صبحگاهی بسیار دلنشین و روح‌افزاست و با شرایط آب و هوایی و مناظر طبیعی از ییلاقات اصلی نیشابور به شمار می‌آید. این دره به دلیل فرسایشی بودن و شیب…

آبشار بار یکی از زیباترین آبشار های منطقه نیشابور است. این آبشار در دل کوه و میان باغهای گردو قرار گرفته است که به‌عنوان جاذبه‌های روستای بار می‌توان نام برد.

در ۶ کیلومتری شمال شرقی خرو، آبشار رودمیان در مسیر چشمه علی این منطقه و پس از آن به وجود آمده است. برای رسیدن به این آبشار باید ۶ کیلومتر در مسیر رودخانه شمال شرقی روستا حرکت کرد.

پارک طبیعی حیات وحش «چشمه خسرو» نیشابور که در ۴۰ کیلومتری شرق نیشابور و ۷۰ کیلومتر مشهد مقدس و در مجاورت روستای چشمه خسرو در حاشیه جاده نیشابور به مشهد قرار گرفته است. حیات وحش چشمه خسرو با هدف گردشگری طبیعی؛ آموزشی و پژوهشی توسط بخش خصوصی احداث گردیده است و اولین پارک حیات وحش…